• חשוב לדעת!
A- A A+
הישגים אקדמיים

הישגים אקדמיים

 

הישגים אקדמיים

בתחרות ארצית שהתקיימה בקיץ 2014, המחלקה האקדמית של אגודת הסטודנט אורט בראודה זכתה במקום ה-1!

 

היכנסו כדי לראות את כל הישגי האגודה (מתעדכן) מרוכזים במקום אחד.

בדף זה תוכלו למצוא ולעקוב אחר הנעשה בתחום פעילותו של המדור האקדמי באגודה בכל הקשור לקידום מעמדו וזכויותיו האקדמיות של הסטודנט הלומד באורט בראודה.

תוצאות שהושגו עד כה (לחצו לפרטים נוספים):

 

כל ההישגים והשינויים הנ"ל לא היו מגיעים לכדי מימוש לולא יציאת האגודה למאבק האקדמי באפריל 2013.

 

המאבק האקדמי - אפריל 2013

        רקע

במהלך סמסטר ב' תשע"ג (מרס 2013) יצאה אגודת הסטודנטים אורט בראודה למאבק אקדמי מול המכללה.

לאחר פגישות רבות עם הדרג המקצועי והתכנסויות של ועדות ההיגוי, הבינה אגודת הסטודנטים כי קיימת אי יכולת בולטת להגיע להסכמות עם ראשי המכללה, כל זאת לצד תוצאות סקר הסטודנט 2012, תחושותיהם ומצב-רוחם של הסטודנטים במכללה להנדסה.

 

סיבות למאבק

טרם היציאה למאבק התכנסה אגודת הסטודנטים והכינה מסמך דרישות מפורט המכיל את הבעיות העיקריות אשר בעבורם יש להתחיל תהליך של שינוי אמיתי וממשי בתפיסתה וביחסה של המערכת האקדמית לסטודנט במכללה.

מאבק הסטודנטים מתרכז סביב שלושה נושאים עיקריים:

1. אכיפת התקנון האקדמי (*)

2. יחס המכללה/מחלקה לסטודנט

3. פגיעה בהון האנושי

ניתן לקרוא בהרחבה על הנושאים לעיל במסמך הדרישות שהוגש למכללה באותה עת, כאן.

(*) יצוין כי מרבית הנושאים הקשורים לבעיה מספר 1 טופלו ועדיין מטופלים במסגרת הועדה לעניינים אקדמיים.

מטרת המאבק

מטרתו היא ליצור שינוי אמיתי וממשי בתפיסתה וביחסה של המכללה לסטודנט, הן בשמירה ומיצוי זכויותיו של הסטודנט, והן במתן יחס הוגן ורגיש כלפיו, כפי שמצופה ממכללה אקדמית.

חשוב להדגיש כי אגודת הסטודנטים תומכת באופן מתמיד בשימור והעלאת הרמה האקדמית אף על פי בעיית הכישלון בקורסים השונים, על כן אנו מבקשים כי במקביל לאתגר האקדמי אשר מהווה את פרי חזונה של המכללה, המבחן הסופי בקורס יבטא את החומר הנלמד במשך הסמסטר וישקף את ידיעותיו של הסטודנט.

תוצאות המאבק

בזכות תמיכת הסטודנטים והלחץ שהופעל במשך שבועיים רצופים הכוללים פרסום אגרסיבי בקמפוס, חלוקת פלאיירים בשערי המכללה, פרסום בפייסבוק ובעיתונות, הסכימה המכללה להתכנס לסבב פגישות שדנו בנושאים ובהצעות שעלו במסמך הדרישות של האגודה.

לאחר מספר מפגשים, העלתה אגודת הסטודנטים את הנושאים במסגרת הוועדה לעניינים אקדמיים מתוך ראייה מערכתית ושימת דגש על זכויותיו של הסטודנט.  הנושאים נבחנו בקפידה תוך כדי העמקה והתחשבות באילוצי המכללה, המרצים והסטודנטים.

פרופיל

התחברו לאתר באמצעות שם משתמש (ת.ז) וסיסמא

מחוברים לאתר כעת